XEN Equipment

dříve MASK Gear

MARTIN SKALNÍK, CEO

Žijeme touhou po individualitě, chceme být rychlí a efektivní, ale zároveň vybavení. Rozhodl jsem se to uskutečnit a efektivita pohybu se stala posláním.

NOVÝ POHLED

Touha po spojení dvou slov „vybavení“ a „volnost“ přinesla nový pohled na zavazadla. Nežijeme jenom ve městě, chceme prožívat dobrodružství našeho života kdekoli, mít s sebou vše potřebné a nenechat se ničím zastavit.

JAK TVOŘÍM

Pracuji s myšlenkou, že zavazadlo nesmí nikdy omezit pohyb. Nezáleží na to, jestli je na zádech nebo kdekoli jinde na těle. Cílem je neomezená hybnost těla. Vyrábím v České republice z českých materiálů.

Následující článek dobře vystihuje mou osobní cestu:

MASK Gear

Předchůdce značky XEN Equipment

Jsme XEN a děláme batohy.

MÁME SMĚR

Jdeme proti proudu a vytváříme unikátní batohy, které se nebojí pohybu. Jejich jediný limit je hranice Vašich možností. Naše téma je volný pohyb.

TVOŘÍME NEZÁVISLE

Začali jsme jako malá česká značka s jedním produktem a výrobou v Liberci. Nejsme velcí hráči na trhu, máme chuť stavět se k pohybu přirozeně jako k celku, volně a svobodně.

ORBITER, DŘÍVE „BINDER“

Náš první výrobek „Binder“ je vysoce sportovní záležitost. Není to ani ledvinka, ani batoh, Binder spojuje to nejlepší z obojího.

Trochu víc filosoficky o značce:

Vznik

Jak to celé začalo

2007

Začínám se věnovat nevšednímu pohybovému „underground“ proudu, parkouru. Problémem při trénincích je snaha bezpečně uložit klíče a telefon tak, aby ty věci nikde na těle nepřekážely.

START-UP

V roce 2016 se hlásím do soutěže start-upů pořádanou ekonomickou fakultou Technické univerzity v Liberci. Binder v soutěži vyhrává první místo a já rozjíždím nové podnikání – teď nebo nikdy!

2017

Zakládám značku MASK Gear a uvádím na trh první dva modely batohu, jemuž zůstal pracovní název „Binder“. Jde o model Jogger, určený hlavně pro běžce a model Konger, vyladěný pro traceury – parkouristy.

2024

Rozšiřujeme tým, zakládáme firmu XEN s.r.o. Podstupujeme celkový re-branding a zvyšujeme kvalitu i výrobní kapacity produktu. Naše vlajková loď (BINDER) je od teď jmenuje Orbiter.

Martin Skalník 2007
Výhra ve start-up soutěži 2016
Martin Skalník 2017
Orbiter RunPack 2024

Pro ty, kdo rádi čtou dlouhé příběhy:

Poslání

Čím se řídíme a za čím jdeme

JSME SVOBODNÍ, NEZÁVISLÍ A TVRDOHLAVÍ TVŮRCI, KTEŘÍ MILUJÍ POHYB

MILUJEME PŘEKÁŽKY A SNAŽÍME SE NA NĚ PŘIPRAVIT PO NAŠEM

VYRÁBÍME UNIKÁTNÍ BATOHY,
KTERÉ NEZAJÍMÁ DĚLENÍ A ČLENĚNÍ POHYBOVÝCH AKTIVIT

CHCEME PROŽÍVAT ČISTÝ POHYB TAK,
JAK VYCHÁZÍ ZEVNITŘ