01

Řeší Binder pití a hydrataci?

Do Binderu je možné vložit dvě 150 ml měkké lahvičky (tzv. softflask, viz obrázek). Tyto lahvičky nejsou součástí Binderů. Pořídíte je např. v obchodní síti, jejíž název se rýmuje s „Triathlon“. V Binderu tak můžete mít celkový objem vody 300ml.  Na žádný současný model Binderu pak nelze připevnit další láhev, ale dobrá zpráva je, že díky zpětné vazbě od zákazníků už máme představu, jak by mohl nový hydratační Binder vypadat. Řešíme to!

02

Je Binder vhodný i pro ženy?

Otázka týkající se tvarů hrudníků je zcela na místě. Ano, i ženy mohou nosit a používat Binder. Vždy záleží na tom, jak jim Binder sedne a zda plní svou funkci.
Máme spokojené zákaznice. Pak jsou také ženy, které byly přesvědčené, že se pro jejich typ postavy (větší poprsí) nehodí.
Binder Jogger a Konger jsou vyvinuty primárně pro muže, oceňují ho však i ženy a to bez ohledu na typ postavy.

03

Jogger vs. Konger – jaký je mezi nimi rozdíl?

Binder Jogger je primárně vyvinut pro běžce. Je lehčí, měkčí a celkově poddajnější. Hlavním materiálem je tkanina POROTEX, která je hojně využívána pro výrobu oblečení. Jogger má na hrudní a zádové části reflexní pruh a reflexní logo MASK.

Konger je původně vyvinut pro traceury (parkouristy). Je z odolné technické tkaniny (vysocepevnostní PES), která je běžně k vidění u většiny batohů. Konger je celkově tvrdší, hrubší. Má na hrudní a zádové části černé (sotva viditelné) logo MASK.

Jogger i Konger mají stejný tvar a konstrukci. Je možné je použít pro různé aktivity bez ohledu na naše doporučení. Jogger může fungovat na workout, stejně jako Konger pro běh. Cestování nebo kondiční chůze? Výběr typu Binderu rozhodne Váš vkus a intuice.

04

Omezuje Binder volné dýchání?

Neomezuje. Při správném nastavení, tedy po přiměřeném utažení na tělo, není s nadechováním problém. Všechno je otázka správného vyladění.
Dobrá zpráva je, že i když je Binder na těle uchycen volněji, při pohybu nebude skákat a otáčet se.

05

Jakou velikost si mám vybrat?

Všechny potřebné informace o výběru správné velikosti Binderu najdeš zde:

06

Mohou Binder nosit i děti?

Je to možné, pokud má OH (obvod hrudníku) alespoň 85cm – v tom případě bude vyhovovat velikost S. Pro menší děti zatím odpovídající Bindery nemáme, ale je to spíš otázka času. Bindery v menších velikostech je možné vyvzorovat.

07

Binder plný věcí je na těle neforemný, dělám něco špatně?

Je možné, že pokud bude využitá každá kapsa, nebude Binder kopírovat přirozeně oblý tvar těla, ale žádný strach, Binder bude fungovat a tělo si rychle zvykne.

Pokud do větší zipové kapsy na hrudi vložíte svůj mega-smartphone, který má kupříkladu rozměry 15x8x1 cm (jako mám třeba já), Binder nejspíš nebude kopírovat tvar hrudi. Dá se na to ale zvyknout a není třeba si s tím lámat hlavu.

Vždy je ale možné předměty v kapsách přeskupit a uložit do jiných kapes a vytvořit si tak vlastní způsob uložení věcí tak, jak Vám nejvíce vyhovuje.